Příběhy pěstounů

Na této stránce si budete moci postupně přečíst zajímavé rozhovory a příběhy pěstounů z našeho kraje.

PŘÍBĚH ČTVRTÝ - PANÍ ĎURIŠOVÁPaní Ďurišová

Paní Ďurišová měla vždy kladný vztah k dětem, vedla různé zájmové kroužky i sdružení a trávila s dětmi většinu volného času. V roce 2007 začala pečovat o svou neteř, které neměla odpovídající zázemí ve své vlastní rodině, a tím to vlastně všechno začalo. Když v roce 2012 viděla v televizi pořad o rušení dětských domovů a opuštěných dětech, shodli se s manželem, že by rádi pomohli i dalším dětem a zažádali o pěstounskou péči.

  • Celý příběh najdete ZDE.

 

PŘÍBĚH TŘETÍ - PANÍ HEŘMÁNKOVÁ  

Paní Heřmánková chodila vždy pomáhat jako dobrovolnice do kojeneckého ústavu, práce dobrovolníka ji však zcela nenaplňovala a tak se přihlásila jako pěstounka na přechodnou dobu. V pěstounské péči na přechodnou dobu paní Heřmánková pečovala postupně celkem o 6 dětí. Od roku 2018 se pak stala dlouhodobou pěstounkou.

  • Celý příběh najdete ZDE.

 

PŘÍBĚH DRUHÝ - MANŽELÉ KREJČÍ   Manželé Krejčí

Manželé Krejčí mají v současné době v dlouhodobé péči 3 letého chlapce a holčičku 22 měsíců. Jsou praktikující křesťané a mají 6 biologických dětí. Jejich zkušenost s pěstounskou péčí začala již před lety náhodně, kdy se kamarádka jedné z dcer stala postupně součástí rodiny a poté, co se její rodiče odstěhovali do vzdáleného města, zůstala u nich, jako pěstounské dítě, až do plnoletosti a vyučila se cukrářkou. V té době se souběžně již rozbíhala příprava na přechodnou pěstounskou péči.

  • Celý příběh najdete ZDE.

 

 

PŘÍBĚH PRVNÍ - PANÍ NOVÁKOVÁMž. Novákovi

Paní Nováková je pěstounkou od r. 2016, má vysokou školu chemicko-technologickou, pracovala výzkumném ústavu nebo ve výzkumném oddělení různých firem firmy na vývoji nových výrobků a toto je její příběh a její zkušenosti s pěstounskou péčí.

  • První část jejího příběhu najdete ZDE.
  • Druhá část jejího příběhu najdete ZDE.
  • Třetí část jejího příběhu najdete ZDE.